Preskočiť na navigáciu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku
Ploché strechy

Zateplenie striech

Zateplenie strech

Zateplením zlepšujeme tepelnotechnické parametre strechy, čo priamo ovplyvňuje vnútornú klímu budovy. Užívateľ budovy cíti ako v zime strechu menej prechladzuje a v lete menej prehrieva. Okrem značného ušetrenia nákladov na kúrenie a chladenie sa zateplením zlepšia aj hygienické parametre prostredia – zamedzí sa vzniku plesní v interiéri, zlepší sa akustika a ponúka možnosť vyspádovania strechy tepelnou izoláciou.

Materiály

Na zateplenie môžu byť použité rôzne materiály s odlišnými alebo podobnými tepelnoizolačnými vlastnosťami. S výberom vám radi pomôžeme.

Najčastejšie používané materiály na zateplenie

Dosky z penového expandovaného (EPS) alebo extrudovaného (XPS) polystyrénu

Pre svoje výborné tepelnotechnické parametre, nízku objemovú hmotnosť a dostupnosť je často používaný materiál pre zateplenie plochých striech. Výhodou je nízka nasiakavosť pri EPS a takmer žiadna pri XPS. Vyrábajú sa aj ako spádové prvky a vo viacerých pevnostných triedach aj na použitie v účelových strechách.

Polystyrén
Minerálna vlna

Dosky z minerálne vlny

Kvalitný materiál pre zateplenie plochých striech s podobnými tepelnotechnickými parametrami ako polystyrén. Má však väčšiu nasiakavosť a zároveň lepšiu požiarnu odolnosť. Vyrába sa aj ako spádové prvky a vo viacerých pevnostných triedach pre použitie aj v účelových strechách.

Polyuretánové (PIR) dosky

Majú výrazne lepšie tepelnotechnické parametre oproti polystyrénu a minerálnej vate. Vynikajú nízkou nasiakavosťou, pevnosťou a tepelnou stálosťou. Povrch dosiek je ošetrený buď hliníkovou fóliou alebo minerálnym vliesom – použitie závisí od skladby strechy.

Polyuretanové dosky

Referencie

Za 28 rokov našej existencie sme úspešne zrealizovali

123+

projektov

Strecha