Preskočiť na navigáciu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku

Spodné stavby

Spodné stavby

Hydroizolácia spodnej stavby je dôležité zrealizovať kvalitne s použitím vhodných a kvalitných materiálov. V prípade poškodenia je veľmi náročná, ba priam nemožná oprava resp. výmena spodnej hydroizolácie.

U nás v Hydros Bánovce precízne realizuje povlakové hydroizolácie spodných stavieb z PVC fólií a asfaltových pásov. V prípade požiadavky použijeme materiál s odolnosťou voči pôsobeniu radónu, voči tlakovej vode prípadne odolné voči chemickým látkam

Asfaltové pásy

Asfaltové pásy pre spodnú izoláciu sú vhodné riešenie najmä kvôli svojej hrúbke (3,5 až 4,5 mm), ktorou odolávajú prerazeniu či roztrhnutiu počas realizácie stavby. Aplikujú sa natavením na napenetrovaný podklad v jednej prípadne viac vrstvách. Pri správnom návrhu a použitom materiáli odolávajú voči tlakovej vode a pôsobeniu radónu.

Asfaltové pásy
PVC fólie

PVC fólie

PVC fólie sú pri realizácií náchylnejšie na poškodenie najmä pre svoju hrúbku (od 0,8 mm po 2 mm). Aplikujú sa zváraním spojov v jednej vrstve položenej voľne, pričom ich treba chrániť geotextíliou. Vhodná PVC fólia môže byť použitá ako hydroizolácia, ktorá je odolná voči rôznym chemickým látkam (napr. ropným), prípadne použitá ako protiradónová izolácia. Pri vhodnom návrhu skladby dokonca aj ako izolácia voči tlakovej vode.

Referencie

Za 28 rokov našej existencie sme úspešne zrealizovali

123+

projektov

Strecha