Preskočiť na navigáciu Preskočiť na obsah Preskočiť na pätičku
Šikmé strechy

Pokrývačské práce

Pokrývačské práce

Našimi zaškolenými pracovníkmi realizujeme bežne používané strešné krytiny či už sa jedná o škridlové alebo plechové krytiny.

Dom

Plechové krytiny

Krytiny vyrobené z farebných kovov – hliník, meď a titánzinok vyrábané v rôznych hrúbkach, tvarových prevedeniach, povrchových úpravách a farebných odtieňoch. Podľa spôsobu montáže sa delia na veľkoformátové krytiny osadené kotvením, falcované krytiny, krytiny spájane tzv. klik systémom. Známi výrobcovia KJG, Maslen, Satjam, Prefa, Ruukki

Výhodou pri kvalitnom materiáli je najmä dlhá životnosť ďalej nízka váha, rýchla montáž či moderný vzhľad.

Nevýhodami sú vysoká tepelná vodivosť, horšie akustické vlastnosti a pri nespárvnom návrhu prípadne montáži problém so vznikom kondenzácie vodných pár.

Plechové krytiny
Škridlové krytiny

Škridlové krytiny

Na základe surovín použitých na výrobu rozlišujeme dva základné typy. Keramické škridly a betónové škridly. Od známych výrobcov ako Bramac, Tondach, je na trhu množstvo typov škridiel s rôznymi tvarmi, farbami a povrchovými úpravami, ktoré priamo ovplyvňujú vzhľad a životnosť.

Výhodou škridlových krytín je ich pevnosť, dobrá odolnosť proti namáhaní poveternostnými podmienkami, životnosť a večne pretrvávajúci elegantný vzhľad.
Nevýhodami je ich vysoká hmotnosť (vyššie zaťaženie na krov), krehkosť a pomalšia montáž.

Referencie

Za 28 rokov našej existencie sme úspešne zrealizovali

123+

projektov

Strecha